İçeriğe geç

Xiaomi Note 8 Pro’ya MiUi 12 Geldi. Yenilikler Listesi.

  Kahve icerken telefon kullanan kadin.

  Yeni Miui 12 Arayüz Yorumlarım

  Yazılar, iconlar daha büyük ve anlaşılır görselliğe kavuşmuş. Geçişler hızlı ve modern olduğunu hissettiriyor. Yerleşik uygulamalarda ayak uydurmuş. Bildirim alanı, ultra pil tasarrufu, ayarlarda ki görsel efektler ilk dikkatimi çeken yenilikler arasında. Ben memnun kaldım. Beklediğimden erken geldi. Sistem güncelleme ekranında yazan yenilikler listesini aşağıda aktardım.

  Yenilikler MIUI-V12.0.2.0.QGGMIXM

  Sistem görselleri

  Her türlü içerik ve dil için yepyeni görsel bir tasarım çalışır. Dergi düzeyindeki düzenler önemli şeyleri gündeme getirir ve içerik yapısını netleştirir.

  Gizlilik koruması

  Yeni: MIUI 12, titiz geliştirilmiş gizlilik koruma testinden geçen ilk Android tabanlı mobil işletim sistemidir. Yeni: Paylaşılan ögelerle birlikte hangi ek verilerin gönderileceğini kontrol etmek için güvenli paylaşımı kullanın.

  Kontrol merkezi

  Yeni: Kontrol merkezini açmak için ekranınızın sağ üst köşesinden aşağı kaydırın. Yeni: Animasyonlu simgelere bakmak bir zevktir!

  Sistem animasyonları

  Yeni: Gelişmiş mimariye sahip tamamen yeni fiziksel tabanli animasyon motoru, cihazınızın görünümünü yenileyecek. Yeni: Hareketli pencere teknolojisi, ekran yönünü değiştirmeyi yeni bir seviyeye taşır.

  Sistem

  Android güvenlik patch’ı Haziran 2020’ye güncellendi. Sistem güvenliği arttırıldı.

  Ana ekran

  Yeni: Uygulama çekmecesi, Ana ekranınızı düzenli tutmanızı ve uygulamaları kategorize etmenizi sağlar ki onları daha hızlı bulabilirsiniz.

  Hava durumu

  Yeni: Yeni animasyonlar dışarıdan hava durumunu doğrudan ekranınıza getirir.

  Ayarlar

  Yeni: Basit mod cihazınızı basitleştirir ve gerekli özellikleri ön plana çıkarır.

  Notlar

  Yeni: Şimdi notlarla klasörler oluşturabilirsiniz. Yeni: Yeni hareketli arka planlar muhteşem görünüyor! Yeni: Görevler, şimdi tatmin edici bir animasyon ile tamamlanıyor. Yeni: Alt görevlerin listesi, ajandanızı yönetmeyi çok daha basit hale getirir.

  Güvenlik

  Yeni: Yeni animasyonlar doğal ve ferahlatıcı hissettiriyor. Yeni: Yeni video araç kutumuzla en sevdiğiniz programları izlemek daha kolay olacak.

  Kaynaklar

  Görsel Kaynağı: https://pixabay.com/photos/woman-people-coffee-portrait-3083379/
  MIUI Web Sitesi: https://en.miui.com/