İçeriğe geç

Amazon Prime Türkiye’de. Üstelik İlk Ay Ücretsiz

Elinde Telefon ve Tablet Olan Is Kadini

Amazon’un Türkiye’ye ilk gelişini hatırlıyorum. Online alışverişin değişeceğini söyleyenler, meşale yakanlar, kargo çilesi bitecek sananlar ile kutladık. Amerikan sistemine göre alışmış olan altyapısı, ilk başlarda baya bocaladı. Özellikle ödeme sorunları çok can sıktı. Bende ilk geldiği günlerde hemen üye olup, ilk alışverişimi yapmıştım.

Kendi adıma olan kredi kartımla, oturduğum adrese bir ekran kartı sipariş ettim. Ödeme alındı, daha sonra bir mail geldi. Hesabınız askıya alındı. “Lütfen kredi kartınızı doğrulayın. Kart ekstrenizi şu numaraya fax çekin.” Gibi bir şeyler diyordu. Nvidia GTX 1070 sipariş vermiştim. Fiyatıda çok cazipti. Bu fırsatı kaçırmak istemiyordum. Destek hattıyla görüştüm. “3D doğrulama olmadığı için, böyle bir yöntem kullanıyoruz.” Demişlerdi. Vallahi hiç önemli değil kartımı kimseye vermem. Ne derlerse yaparım. 😎 Çalıştığım şirketten Fax işini hallettim. Bir süre sonra hesap onaylandı. Süreç benim için sabırsızlıkla geçti. Destek hattı her aradığımda, çok ilgilendi. Ürünüm sağ sağlim elime ulaştı. Buda Amazon ile tanışma anım olmuştu.

Şimdi yurt dışında çok sevilen, Amazon Prime üyeliği Türkiye’ye açıldı.

Nedir Bu Amazon Prime?

Aylık abonelik ücreti şuan için 7.90 ₺ olan hizmetin, ilk 30 günlük dönemi ücretsiz. Oldukça avantajlı bir fiyat. Neden avantajlı? Seçili ürünlerde indirimler, ücretsiz kargo, filmler-diziler(Amazon Video) ve kitaplar gibi içerikler sunuyor. Neredeyse bir dolar olan bu üyelik sistemi, sundukları ile ilgi çekiyor. (Fiyatlar ve şartlar zamanla değişebilir. Güncel durumu resmi web sitesinden takip ediniz.)

Zaten ilk ayın ücretsiz oluşu, denemek için güzel bir fırsat. Özellikle Amazondan sık sık alışveriş yapanlar veya tanışmak isteyenler için iyi bir fırsat.

Ben deneme üyeliğimi başlattım. Filmlerin, dizilerin arasına daldım. Çoğunlukla altyazılı olsa da yavaş yavaş dublaj sayısı artacaktır. Hadi hepimize hayırlı olsun.👍

Kaynaklar

Görsel Kaynağı: https://pixabay.com/photos/business-woman-business-man-business-2071349/
Amazon Türkiye Resmi Web Sitesi: https://www.amazon.com.tr/
Amazon Türkiye Prime Web Sitesi: https://www.amazon.com.tr/prime