İçeriğe geç

Note 8 Pro’ya Android 10 Geldi

Geç Olsun da Güç Olmasın.

Masa Uzerinde Telefon, Kitap Ve Gozluk

Beş ay önce 11.0.6 güncellemesi geldi. Android 9 ile bu güne kadar devam ediyorduk. Bahsi geçen güncellemeler, telefonun internetten indirdiği (OTA) resmi dağıtımlar.

Bugün sistem güncellemesi bildirimi geldi. MIUI 11.0.4 sürümü yazıyor. Var olan sürümden geriye numaralandırma ilginç olmuş. Açıklamada, Netflix Full HD desteğinin geldigini belirtiyor. Wi-Fi ağını bekleyemeden, mobil veriden 56mb/s ile 10dk’da indirdim. Kurulumu yapıp, yeniden başlattı. İlk baktığım, Android sürümünün kaç olduğuydu. Beklediğim sürüm geldi. Android 10’a kavuştuk.

Hızlıca ayarlara baktım. Yenilik adına pek bir şey göremedim. VR seçeneği gelmiş. Görsel olarak yazılar ve grafikler daha hoş görünüyor. Karanlık mod zaten vardı. Farklı yollarla yükleyenler, pil kullanımında olumsuz etki yaşadıklarını yazıyorlar. Zamanla onu anlayacağım. MIUI, Android güncellemesini beklemeden sevilen özellikleri erken getirmesiyle biliniyor. Daha eski modellere gelen Android 10, Note 8 Pro’ya geçte olsa geldi. Telefonun kullanım ömrünü, ileriye taşıyacağı için önemli. Umarım bu gecikme, sorunları en aza indirmek içindir.

Xiaomi kullanıcılarına mutlu günler dilerim.

Görsel Kaynağı: https://pixabay.com/photos/glasses-book-phone-iphone-1052023/