İçeriğe geç

Netflix Çıktı Tv Bitti Mi?

Elinde Kumanda Tutan Adam

Yayın akışını takip ettiğimiz günler.

Gazeteden yayın akışını takip ederdim. Film özetlerini okuyup, ilgimi çekenlerin altını çizerdim. Yayın saatini sabırsızlıkla beklerdik. Sonra teletekst’i keşfettim. Aynı işi oradan takip edebiliyordum. İlginç olan, günümüzde büyük kanallarda teletekst desteği devam ediyor.

Günümüz televizyonunda, rekabet koşulları zorlaştı. Diğer kanal ne veriyorsa, rakibi de aynısını vermek durumuna düşüyor. Kanal sayısı çok fazla ama çeşit az. Sık sık araya giren reklamlar, keyfi baltalıyor. Haber ve canlı yayınlar ile programlar, TV’nin en büyük silahı.

Dijital platformlar, belli bir ücret karşılığı abonelik sistemi ile çalışıyor. Televizyon ise ücretsiz. Reklamsız dizi-film keyfi, istediğin zaman durdur-izle konforu, dijital yayın platformunun elindeki koz. Bana kalırsa ikisininde yeri ayrı. Varlıklarını sürdürmek için mücadele veriyorlar. Kişisel tercih meselesi. Sonuçta dijital yayınlar da çok pahalı değil. Tahmin ediyorum ki: ilerleyen zamanlarda yarışı bırakacaklar ve karma bir sisteme geçecekler.

Hatırlatma: Yazıda kullanılan marka, model veya isimler örnek vermek amacıyla kullanılmıştır. Herhangi bir ürüne yönlendirme veya reklam amaçlı içerik yoktur.

Görsel Kaynağı: https://pixabay.com/photos/man-tv-watching-remote-watching-tv-5892134/