İçeriğe geç

Makale Yazarı Arayanlar

Eski Bir Masa Uzerinde Murekkep, Kalem ve Kagitlar

SEO Uyumlu Makale Nedir?

Yazarlık severek yapıldığında, keyifli bir uğraştır. Makale yazmak, çalakalem yapılacak bir işten ötedir. Belli kurallara uygun ve akıcı olmalıdır. Web siteniz veya farklı projeleriniz için, özgün içerikli makale ihtiyacınız olabilir. Buna zaman harcamak yerine, yazarlardan yardım almak doğru bir karardır. Yıllardır bir çok forum ve sitede içerik giriyorum. Logdefteri.com tamamen özgün yazdığım, içeriklerden oluşur. Örnek olarak inceleyebilirsiniz.

Makalede Neler Olmalı?

  • Belirlenen konu üzerinde, bilgilendirici ve açıklayıcı olmalı.
  • Başka yerde, bir benzeri olmamalı. Yani özgünlük.
  • Arama motorları için uyumlu (SEO) olmalı.
  • Dil bilgisi ve imla kurallarına sadık, hazırlanmalı.
  • Okuyucuda merak uyandırmalı.
  • Akıcı bir dil kullanılmalı. Okuyucunun sıkılıp, kaçmasını istemeyiz.
  • Yanıltıcı bilgi içermemelidir.

Müşteri İsteklerinin Karşılanması.

Her konuda yazabilen yazarlar, kendini geliştirmiş kişilerdir. Müşterinin belirlediği konu üzerine yazarken, önceden bilgi sahibi olunmalı. İçeriğin dolu dolu olması için yazarın ilgi alanları önem kazanıyor. Kendimden örnek verirsem; teknoloji, elektronik, bilgisayar, edebiyat, bilim, oyunlar, sağlık ilgilendiğim alanlardır. Bu kategorilerde yazarken daha hızlı olurum. İlgi alanım dışında bir istek gelirse, araştırma ve bilgiyi harmanlama için süre gereklidir.

Bir ürünün tanıtım yazısı ile teorik makale hazırlama arasında farklar vardır. Ürün yazısında önce malzeme incelenir. Özellikleri hakkında fikir sahibi olunur. Ve potansiyel alıcıya faydaları düşünülür. Çekici bir dille kısa ve öz hazırlanır. Düşünsel bir konu geldiğinde, yazarın hayal dünyası devreye girer. Genelde daha uzun ve çok yönlü yaklaşımlar ele alınır. Önceden müşteri ile varılan ortak karara göre, belirlenen sürede içerik hazırlanır. Eğer geniş kapsamlı bir konu ise ek süre istenebilir.

Makale Teslimi Nasıl Yapılır?

Hazırlanan makale: Word, PDF veya isteniyorsa HTML kodlarıyla birlikte e-posta aracılığıyla gönderilir.

Makale Ücreti Ne Kadar?

Fiyat belirlemede makalenin konusu ve kelime sayısı baz alınır. Yazarın, eserine biçtiği değer, piyasadan farklı olabilir.

Görsel Kaynağı: https://pixabay.com/photos/desk-ink-education-paper-table-1869579/