İçeriğe geç

Kullanım Koşulları

Sayın kullanıcımız, LogDefteri.com web sitemizi ziyaret etmeden önce Kullanım Koşulları sözleşmesini dikkatlice okuyunuz. Siteye erişiminiz tamamen bu sözleşmeyi kabulünüze ve bu sözleşme ile belirlenen şartlara uymanıza bağlıdır. Şayet bu sözleşmede yazan herhangi bir koşulu kabul etmiyorsanız, siteye erişiminizi sonlandırınız. Siteye erişiminizi sürdürdüğünüz takdirde; koşulsuz ve kısıtlamasız olarak, sözleşme metninin tamamını kabul ettiğinizin, tarafımızca varsayılacağını unutmayınız.

LogDefteri.com web sitesi, Kullanım Koşullarında kısaca “LogDefteri” olarak anılacaktır. Siteye ilişkin Kullanım Koşulları, yayınlanmakla yürürlüğe girer. Değişiklik yapma hakkı, tek taraflı olarak LogDefteri’ne aittir ve LogDefteri üzerinden güncel olarak paylaşılacak olan bu değişiklikleri, tüm kullanıcılarımız baştan kabul etmiş sayılır.

Kavramlar

Site: LogDefteri ve buna bağlı, tüm alt alan adlarını (http/https/www/m./vb.), URL adreslerini kapsayan hizmet ve içeriklerin sunulduğu, çevrimiçi (online) ortamda erişimi mümkün olan web sitesidir.
Kullanıcı/Kullanıcılar: Site’ye çevrimiçi (online) ortamda erişen, üye olsun veya olmasın, gerçek veya tüzel kişi(ler)dir.
İçerik: Site ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan, veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, metin, kod, grafik, logo, resim, video, ses dosyası, dosya, rakam, fiyat, kullanılan yazılım vb. görsel, yazınsal ve işitsel materyallerdir.

Gizlilik

Gizlilik, ayrı bir sayfada kişisel verilerinizin tarafımızca işlenmesinin esaslarını düzenlemek üzere mevcuttur. LogDefteri’ni kullandığınız takdirde, bu verilerin işlenmesinin Gizlilik Politikasına uygun olarak gerçekleştiğini kabul edersiniz.

Hizmet Kapsamı

LogDefteri olarak; sunacağımız hizmetlerin kapsamını ve niteliğini, yasalar çerçevesinde belirlemekte tamamen serbest olup, hizmetlere ilişkin yapacağımız değişiklikler, LogDefteri.com’da yayınlanmakla yürürlüğe girmiş sayılacaktır.

Telif Hakları

LogDefteri.com’da yayınlanan tüm içeriklerin sahibi LogDefteri olup, tüm hakları saklıdır. Kullanıcılar; yazılı izin olmaksızın site içeriğinin çoğaltılması, kopyalanması, dağıtılması veya işlenmesi hakkına sahip değildirler. LogDefteri tasarımında ve içerik oluşturmada kullanılan bazı materyaller dışarıdan sağlanmış olabilir. Genellikle, ticari kullanıma uygun, ücretsiz dağıtılan ve atıf gerekmeyen materyalleri tercih etmekteyiz. İçeriklerde kaynak gösterimine dikkat edilmektedir. İçeriklerde kullanılan marka, model ve isimler örnek vermek amacıyla eklenmektedir. Kullanılmasını istemediğiniz ve telif hakkı sahibi olduğunuz materyalleri, bildirmeniz halinde en kısa sürede yayından kaldıracağımızı belirtmek isteriz.

Sorumluluk Reddi

  • Kullanıcıların tamamı; LogDefteri’ni yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla kullanacaklarını, üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. LogDefteri dahilinde yaptıkları işlem ve eylemlerindeki, hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. Bu iş ve eylemler sebebiyle, üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı LogDefteri’nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur.
  • LogDefteri’nde mevcut bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sağlamak için elimizden geleni yapmaktayız. Ancak gösterdiğimiz çabaya rağmen, bu bilgiler, fiili değişikliklerin gerisinde kalabilir, birtakım farklılıklar olabilir. Bu sebeple: LogDefteri içerisinde yer alan bilgilerin doğruluğu ve güncelliği ile ilgili tarafımızca, açık veya dolaylı, herhangi bir garanti verilmemekte, hiçbir taahhütte bulunulmamaktadır.
  • LogDefteri’nde üçüncü şahıslar tarafından işletilen ve içerikleri tarafımızca bilinmeyen diğer web sitelerine, uygulamalara ve platformlara köprüler (hyperlink) bulunabilir. LogDefteri’nin, işlevi yalnızca bu sitelere ulaşımı sağlamak olup, içerikleri ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz.
  • LogDefteri’ni virüslerden temizlenmiş tutmak konusunda elimizden geleni yapsak da, virüslerin tamamen bulunmadığı garantisini vermemekteyiz. Bu nedenle veri indirirken, virüslere karşı gerekli önlemi almak, kullanıcıların sorumluluğundadır. Virüs vb. kötü amaçlı programlar, kodlar veya materyallerin sebep olabileceği zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmemekteyiz.
  • LogDefteri’nde sunulan hizmetlerde, kusur veya hata olmayacağına ya da kesintisiz hizmet verileceğine dair garanti vermemekteyiz. LogDefteri’ne ve sitenin hizmetlerine veya herhangi bir bölümüne olan erişiminizi önceden bildirmeksizin herhangi bir zamanda sonlandırabiliriz.

Uyuşmazlıkların Çözümü

Bu Kullanım Koşulları sözleşmesi, örnek sözleşmeler incelenerek hazırlanmıştır. Eksik veya yanlış yorumlanabilecek durumlar var ise, iletişime geçebilirsiniz.
İletişim yoluyla çözülemeyen ve bu sözleşmenin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Türkiye Cumhuriyeti yasaları uygulanır. İzmir Mahkemeleri Yetkilidir.