Muhammet Özakca

muhammetozakca

Merhaba.

Ben, Muhammet Özakca. İzmirliyim. Bilgisayar ve elektronik alanlarında, aldığım eğitimler ile çalışmalar yapmaktayım. Hobi olarak, telefon fotoğrafçılığı ve yazarlık uğraşıları ile sanatsal yönümü geliştiriyorum. Deneyimlerimin bir kısmını aşağıda listeledim. Zamanla evrilen hayata, birlikte tanık olalım.

2003 yılında baskı devresini tasarladığım, gerilim ayarlı güç kaynağımı yaptım. Amplifikatör, FM verici, sayaç ve PIC16F84 gibi devreler üzerinde çalıştım.

2006 yılında ilk kişisel bilgisayarım oldu. Emektarın incelemediğim yeri kalmamıştı. Nvidia GeForce 6000 serisi ekran kartında ilk overclock denemelerime başladım. Windows’un, Microsoft ile olan sürekli bağlantısı hakkında incelemeler yaptım. Çok kullanılan driverlardan oluşan, arayüzlü autorun CD tasarladım.

2008 yılında aktif forum kullanıcılığının verdiği tecrübe ile genel amaçlı forum sitemi açtım. Farklı sitelerde, içerik yazarlığı, moderatörlük, adminlik gibi görevlerde rol aldım.

2010 yılında elektronik atölyesinde; Televizyon, ses sistemleri ve uzaktan kontrol sistemleri gibi teknolojilerin onarımlarını gerçekleştirdim. İlk dijital fotoğraf makinamı alarak, doğa ve insan konulu kareler yakaladım. Bilgisayar oyunları tutkunu olarak, bir çok toplulukta bulundum. Sesli iletişim sunucuları, oyun sunucuları kullanımı ve yönetimi konusunda topluluk adına çalışmalar yaptım.

2012 yılında sosyal medya sayfaları yönetmeye başladım. Şuan yaklaşık 5K takipçili oyun sayfasında ki, yöneticilerden birisiyim.

2012-2017 yılları arasında Bilgisayar ve elektronik malzeme satışının yanında onarım da yapan firmamın işletmeciliğini yaptım.

2019-2020′de İlk e-kitap denemem, Limandaki Sesler’i yayınladım. Sonrasında teknoloji esnafının yaşadıklarını; kurgusal olgularla birleştirip ele aldığım, Son Bilgisayarcı e-kitap öyküyü yayınladım. Google ve diğer e-kitap satan mağazalarda bulabilirsiniz.

Geleceğin daha mutlu ve güvenli olması dileğiyle.